V okviru interesnih dejavnosti smo na Srednji šoli za gostinstvo in turizem Radenci gostili Fakulteto za turizem Univerze Maribor. Z željo po sodelovanju z našo šolo so nam posredovali nabor petnajstih tem, ki bi jih radi predstavili našim dijakom. Z veseljem smo sprejeli njihovo ponudbo. Na osnovi posredovanih tem smo se dijaki in učitelji odločili za štiri. 

Temi s področja gastronomije sta bili:

  • Kolektivne blagovne znamke, vzpostavljanje po modelu »Izvorno slovensko«, kot orodja razvoja slovenskega podeželja – predavanje je izvedla Tanja Lešnik Štuhec.
  • Gastronomski turizem – predavanje je izvedla ga. Mojca Polak.

Temi s področja turizma pa:

  • Zgodbe in oblikovanje turističnih produktov – predavanje je izvedla dr. Maja Turnšek.
  • Kaj imajo skupnega Harry Potter in BTS? Popularna kultura kot priložnost za razvoj turizma – predavala je izvedla dr. Andreja Trdina.

Tovrstno sodelovanje in povezovanje med fakulteto in našo šolo je potekalo prvič. Predavanja iz gastronomije in turizma so bila zanimiva, atraktivna in poučna, pridobivanje novih znanj pa ”malo drugače”.

Dostopnost